Biroja apgaismojums

Biroja apgaismojums

Biroja apgaismojums

Ideāla gaismas shēma birojā ir centrālais gaismeklis, kas neveido ēnas, papildus lampa, kas atrodas blakus darba vietai.

Centrāla “izkliedētā” apgaismojuma modelis sazarota lustra, bet gan piepildīts gaismeklis ar kliedētu gaismas plūsmu: gaisma krīt no griestu virsmas. Ir vēlams izvairieties no virzītās gaismas un gaismas kontrastiem – krasa pāreja no gaismas uz ēnu nogurdina. Pareizs darba vietas apgaismojums piešķir monotonumu. Ir vēlams “sekot līdzi” apgaismojuma līmenim.

Darba vietas apgaismojumam var izmantot lampu ar regulējamu gaismas plūsmu uz elastīga stieņa vai šarnīra. Darba galdu var apgaismot ar piespraužamu gaismekli vai stāvlampu. Galvenais, lai gaismas kūlis būtu regulējams uz vajadzīgo objektu.

Virzītas gaismas avotam ir vēlams izmantot ne pārāk jaudīgas spuldzes (jauda nepārsniedz 60 vatus). Var izmantot gaismas diožu apgaismojumu.

Kvēlspuldzes kabinetam ir piemērotākas par halogēnajām (jo lielāka gaismas avota virsma, jo kliedētāka veidojas gaismas sadale).

Gaismai ir jākrīt no sāniem – tā, lai neveidotos ēnas un neatspīdētu no spīdīgām virsmām. Netieši krītošs telpas apgaismojums un nevirzīts galda apgaismojums ieteicams, strādājot ar datoru. Tāda gaisma nespīd acīs un nereflektē.

Ja telpā ir logs, rakstāmgalds ar datoru ir jānovieto tam perpendikulāri. Apgaismojuma kontrasti nogurdina acis, tāpēc ir svarīgi bez lampām uz darba galda, ieslēgt arī kopējo telpas apgaismojumu.

Saistītie raksti